Lazurowe Apartamenty

Podstawowe Informacje


Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa” informuje, że w przygotowaniu jest kolejna inwestycja Spółdzielni pod nazwą „Lazurowe Apartamenty” w Warszawie przy ulicy Sterniczej 125A.

Uchwałą nr 56/2021 z dnia 16 grudnia 2021 r. Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa” wyraziła zgodę na zmianę parametrów inwestycji polegającej na wybudowaniu budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i garażem podziemnym wraz z infrastrukturą techniczną i drogową w zamian za budynek z wielopoziomowym parkingiem i powierzchniami handlowo-usługowymi.

Podjęcie decyzji zmieniającej przeznaczenie i parametry planowanej inwestycji podyktowane było brakiem możliwości uzyskania przez Spółdzielnię Mieszkaniowa „Lazurowa” decyzji urzędowych związanych z wydaniem warunków zabudowy dla pierwotnie planowanej inwestycji polegającej na budowie parkingu wielopoziomowego z częścią usługową.

Rozwój zasobów spółdzielni i tym samym zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych Członków Spółdzielni i Klientów komercyjnych jest dla Zarządu i Rady Nadzorczej Spółdzielni bardzo ważne, dlatego postanowiono realizować inwestycję w oparciu o zamienną koncepcję. Umożliwi to Spółdzielni wykorzystanie posiadanych gruntów, co w długofalowej perspektywie przyczyni się do pozyskania środków finansowych potrzebnych m.in. do przeprowadzenia niezbędnych remontów starych zasobów Spółdzielni.

W związku z powyższym, przyjęta do realizacji została koncepcja architektoniczno-funkcjonalna, przygotowana przez projektanta Piotra Pisarczyka w oparciu o wydaną w dniu 5 listopada 2021 roku decyzję o warunkach zabudowy nr WZ-194/2021 dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i garażem podziemnym wraz z infrastrukturą techniczną i drogową pod nazwą „Lazurowe Apartamenty” przy ulicy Sterniczej 125A.

Projekt zakłada budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z wbudowanym garażem podziemnym oraz częścią usługową w parterze. Zaplanowano 6 kondygnacji naziemnych, w których znalazło się miejsce dla 40 lokali mieszkalnych oraz 2 lokali usługowych. Na strukturę mieszkań składają się mieszkania 2, 3 i 4 pokojowe, każde z indywidualnym balkonem lub tarasem zielonym. W części podziemnej zorganizowano wygodny parking dla 54 samochodów osobowych. W celu ograniczenia powierzchni zabudowy zaplanowano 28 miejsc na niezależnych platformach parkingowych.

Solidne Fundamenty

Doskonała Lokalizacja

Blisko Szkoły

Dobry Dojazd

Architektura
  • Kameralny budynek z 40 lokalami mieszkalnymi
  • Wysoki standard wykończenia
  • Lokale usługowe na parterze budynku
  • Garaż podziemny na 54 miejsca postojowe z nowoczesnymi platformami
  • Spokojna, pełna zieleni okolica
  • W bliskim sąsiedztwie szkoły, przedszkola, żłobki, sklepy, punkty usługowe
  • Świetny punkt komunikacyjny, bliskość centrum, a także dróg wyjazdowych ze stolicy
  • W pobliżu planowana stacja II linii metra

Mieszkania
40 lokali o metrażach od 37 do 80 m2. Wszystkie mieszkania z balkonami lub tarasami zielonymi.

Przybliżony
harmonogram
inwestycji
  • 5.11.2021 r. - Spółdzielnia otrzymała Decyzję o warunkach zabudowy nr WZ. 194/2021
  • Luty 2022 - Udostępnienie kart katalogowych lokali i rozpoczęcie procesu rezerwacji lokali

Dokumenty
do pobrania