Aktualności

Wstępna koncepcja na budowę - "Lazurowe ogrody"

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Lazurowa" informuje, że członkowie Spółdzielni mogą zapoznać się z wstępną koncepcją na budowę zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem podziemnym i usługami wraz z infrastrukturą techniczną i drogową przy ul. Szeligowskiej, w sekretariacie Spółdzielni Mieszkaniowej "Lazurowa" ul. Rozłogi 8.

W dniu 16 lutego 2015 roku, upływa termin zapoznania się z koncepcją oraz wnoszenia ewentualnych uwag (które należy składać pisemnie w Sekretariacie Spółdzielni).

Opłaty za ustanowienie odrębnej własności lokali

Szanowni Państwo,

Wszystkie osoby zainteresowane procesem ustanowienia odrębnej własności lokali oraz kosztami związanymi z wyodrębnieniem (także tymi uwzględnionymi w opłatach za używanie lokali) zapraszamy do kontaktu z Pełnomocnikiem Zarządu ds. organizacyjno-prawnych pod numerem telefonu: (22) 532-29-77, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub osobiście w biurze Spółdzielni.

 

 

Zaproszenie do współpracy/Invitation to become a business partner

English version

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa” zaprasza Państwa do współpracy przy przedsięwzięciu budowlanym polegającym na wybudowaniu zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem podziemnym i usługami wraz z infrastrukturą techniczną i drogową na nieruchomości położonej przy ul. Szeligowskiej na terenie dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Teren objęty projektem obejmuje obszar o powierzchni ok. 14.051 m2. Warunki i szczegółowe zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy ustalone zostały Decyzją Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Nr 169/BEM/11 z dnia 13 września 2011 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” jest użytkownikiem wieczystym działki, która obecnie nie jest zagospodarowana, a porasta ją jedynie roślinność, której część idealnie wkomponuje się w krajobraz przyszłego osiedla.

Wg posiadanej przez Spółdzielnię Decyzji na działce możliwa jest średniowysoka zabudowa. Warunki zabudowy określają zabudowę w taki sposób, że:

- wskaźnik wielkości powierzchni nowej zabudowy w stosunku do terenu inwestycji – max. 0,30

- szerokość elewacji frontowej, tj. od ul. Szeligowskiej – max. 150 m,

- wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej – zróżnicowana i wynosi V kondygnacji, VII kondygnacji do IX kondygnacji,

- geometria dachu – dach płaski

Warunki zabudowy określają parametry inwestycji:

- powierzchnia terenu – ok. 14 185 m2

- powierzchnia zabudowy – ok. 3600 m2

- wysokość zabudowy mieszkaniowej z usługami – max. 36 m/ 4-11 kondygnacji

- wysokość zabudowy usługowej – max. 5 m/ 1 kondygnacja

- powierzchnia biologicznie czynna – ok. 4700 m2

- powierzchnia całkowita łącznie/nadziemna – 31000 m2/21000 m2

- powierzchnia użytkowa łącznie – ok. 14 500 m2

- liczba miejsc postojowych max. 299

Na tej podstawie została przygotowana przez renomowaną pracownię projektową koncepcja architektoniczna, z którą można zapoznać się w siedzibie Spółdzielni. Przewiduje ona budowę budynków o zróżnicowanej wysokości i ilości kondygnacji. W tym momencie w przygotowaniu jest przetarg na wyłonienie biura projektowego, które przygotuje projekt architektoniczno-budowlany i uzyska pozwolenie na budowę.

Działka przy ul. Szeligowskiej, na której planowana jest inwestycja jest bardzo atrakcyjna pod względem lokalizacji. Położona na warszawskim Bemowie, na obrzeżach Warszawy pełna jest zieleni i tchnie spokojem, a jednocześnie stanowi świetny punkt komunikacyjny. Jest stąd blisko do autostrady, ma bezpośrednie szybkie połączenie z największymi miastami: Poznaniem, Łodzią i innymi. Jest również doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Warszawy, także z Centrum i lotniskiem. W ciągu 5 lat planowana jest tu również budowa stacji metra, co znacznie podwyższy wartość budowanych tu lokali. Jest to teren o dużym nasyceniu zieleni, na którym przeważa zabudowa jednorodzinna, co czyni go atrakcyjnym dla przyszłych nabywców. To niezwykle rokująca inwestycyjnie część Bemowa, także przez pewność perspektywy rozbudowy dzielnicy. Mają tu powstać osiedla, które zamieszka w najbliższych latach nawet 20 tysięcy nowych mieszkańców. Tym samym Bemowo stanie się jedną z najpopularniejszych dzielnic, tak jak miało to miejsce z Ursynowem czy Białołęką.

Zielone tereny, bliskość najważniejszych dróg wylotowych, autostrady, centrum, ogromna perspektywa rozwoju dzielnicy sprawiają, że jest to teren idealny dla realizacji inwestycji mieszkaniowej. Mamy nadzieję, że te wszystkie czynniki sprawią, że będzie Pan poważnie zainteresowany współpracą z nami przy tym przedsięwzięciu.

Aktualnie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” kończy budowę inwestycji mieszkaniowej na niedaleko położonej działce. „Lazurowy Zakątek” jest pierwszą inwestycją Spółdzielni i zarówno jej wielkim sukcesem. Budynek został wybudowany w bardzo wysokim standardzie, w oparciu o nowoczesne rozwiązania i technologie, jest też bardzo ciekawy architektonicznie. Szczególnie warte podkreślenia jest to, że Spółdzielnia przy realizacji inwestycji nie korzystała z kredytu bankowego. SM „Lazurowa” osiągnęła bardzo duże zyski przy nieangażowaniu środków własnych, finansując budowę tylko z wpłat przyszłych nabywców. Jest to budynek tak atrakcyjny, że 5 miesięcy przed ukończeniem budowy sprzedanych zostało 97 % lokali mieszkalnych i usługowych.

Biorąc powyższe pod uwagę proponujemy współpracę, która przyniesie obopólne zyski. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” może przekazać działkę i zobowiązać się do uzyskania pozwolenia na budowę i innych niezbędnych pozwoleń oraz zorganizować biuro sprzedaży. W zamian oczekuje doprowadzenia inwestycji do uzyskania na nią pozwolenia na użytkowanie i partycypację w określonej ilości m2 lokali. Wszystkie szczegóły współpracy pozostawiamy do uzgodnienia.

Zapraszamy do współpracy.

 

 

Formularz kontaktowy

Napisz do nas


*Imię i Nazwisko:
*E-mail:
*Treść:


* Pole wymagane.
Ta strona wykorzystuje pliki sesyjne zapisywane na Twoim komputerze (cookie). Korzystając z tej strony zgadzasz się na te warunki. Pliki cookie są wykorzystywane przez tę Witrynę w celu umożliwienia użytkownikowi dostępu do funkcji udostępnianych za pośrednictwem Witryny (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia)